САЩ разгроми и Сърбия на световното

28-09-2014 23:54

Испания победи Бразилия, Беларус се измъчи с Куба

Втора поредна победа записа отборът на САЩ на световното първенство по баскетбол за жени в Турция. Американките разгромиха с 94-74 Сърбия в мач от група D.

Съседките започнаха много добре мача и след първата част водеха с 4 точки с 21-17. До почивката обаче американките се съвзеха и спечелиха частта с 32-21. Полувремето се повтори и след почивката. В третата четвърт лек превес имаха европейките, но в крайна сметка 24-10 в последната част в полза на САЩ донесе успеха на американките.

Диана Таураси бе най-резултатна за успеха с 20 точки, Мая Муур добави 17 точки и 12 борби. За Сърбия Йелена Милованович завърши със 17 точки и 9 борби. Ана Дабович вкара 24 точки.

В друг мач от потока Китай не даде шанс на Ангола и победи с 65-39.

В група В Франция записа първа победа след инфарктната загуба от турция на старта. Французойките, водени от Сандрин Груда победиха Мозамбик с 89-45. Турция запази водачеството в групата след успех над Канада с 55-44. Лара Сандерс отново бе най-добра за домакините – с 18 точки и 6 борби.

В група С Беларус се измъчи с купа и спечели с минималното 70-69. Йелена Леучанка завърши с 20 точки, а Катярина Снитсина добави 13. Австралия също записа втора победа – с 87-54 над Корея.

В група А Испания отново записа успех с 83-56 над Бразилия, а Чехия се справи с Япония със 71-57.