Дунав 8806 удари и Нефтохимик и спечели `Русчукъ`

28-09-2014 19:22

Домакинът на турнир Русчукъ Дунав 8806 триумфира в приятелската надпревара, след като победи и третия си съперник – Нефтохимик 2010. Баскетболистките на Георги Божков се наложиха с резултат 79-61 в последния мач от тазгодишното издание на турнира и завършват с пълен актив от три победи. Нефтохимик 2010 остава с 1-2, а Монтана 2003 има победа и загуба, като нямаше как да изиграе днешния си мач срещу Войводина. Сръбският тим пък не записа победа при гостуването си в България.

Домакините започнаха мача много силно, като първата част завърши с тяхна серия от 13-2, а разликата вече беше 15 точки. Те продължиха да водят до почивката, когато авансът им вече бе преминал границата от 20 точки за 48-27. През третата част русенки намалиха темпото и допуснаха серия от 15-0 на съперника. Със страхотна тройка със сирената на Тамара Баич в края на третия период Дунав запази двуцифрен аванс за 59-49. До края домакините показаха, че са по-силният отбор и отново дръпнаха напред в резултата, за да вземат категорична победа.

Дунав овладя 38 борби, а съперникът – 29. Те си подадоха близо два пъти повече асистенции – 21-12, като извършиха само 10 грешки, а предизвикаха 19 на съперника. Нефтохимик стреля само три пъти от тройката и нямаше нито един успешен опит. Русенки пък отбеляза 8/23 опита.

Радостина Димитрова вкара 20 точки за победителките, с 16 и 7 борби се отчете Кристина Сантяго, а 11 точки отбеляза Тамара Баич. За Нефтохимик 2010 Борислава Христова отбеляза 22 точки, а с по 10 завършиха Драгана Гобелич и Лидия Върбанова.