Кадетите допуснаха обрат от Чехия и загубиха първата си среща

20-08-2014 17:05

Слаба трета част и доста грешки провалиха нашите

Националният отбор на България за кадети (16) започна със загуба участието си на Евробаскет 2014 в дивизия В. В първия си двубой нашите срещнаха Чехия и отстъпиха с 54-64 след по-слабо второ полувреме. До почивката нашите играеха добре и водеха, но слаба трета част се оказа фатална. Утре от 19.45 часа българите срещат Унгария за втора среща.

Първите 6 точки бяха за съперника, но следващите 11 за нашите и така поведоха. Те бяха напред в резултата дълго време, като имаха добър аванс и след първата и след втората част. Две минути след паузата разликата бе 5 точки, но до края на третата част чехите завършиха със серия от 16-2 и така изведнъж те излязоха напред. По средата на последната четвърт България се доближи до 5 точки, но за повече сили не стигнаха.

Основният проблем за българите бяха грешките. Те направиха цели 24 срещу едва 11 за съперника, като това доведе и предимство от 27 срещу 3 точки след тях за чехите.

Николай Русимов бе най-резултатен за нашите с 10 точки, а Владиян Аврамов добави 9 и 12 борби.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (16) - ЧЕХИЯ (16)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ МАЧОВЕТЕ В ГРУПА С НА ЕВРОБАСКЕТ 2014 ЗА КАДЕТИ (16), ДИВИЗИЯ В