Барселона поведе на Галатасарай (видео)

15-04-2014 22:48

Каталунците сразиха турския тим у дома

Барселона спечели първата четвъртфинална среща на Евролигата  срещу Галатасарай с 88-61 у дома. Така каталунците поведоха с 1-0 в серията, в която се играе до три победи. Барса е домакин и на втория двубой, в четвъртък.

Домакините бяха догонващи в резултата през първото полувреме, но се възползваха максимално от травма на Карлос Аройо, който напусна терена, и бързо обърнаха резултата. Те направиха серия 14-0, която се оказа ключова за успеха.

Бощян Нахбар бе най-полезен за успеха с 19 точки, Хуан Карлос Наваро добави 12, Джейкъб Поулен и Брад Оулсън – по 11, а Анте Томич – 10. Отлично в защита се представи Джои Дорси, кой завърши с 8 точки, 11 борби, 2 чадъра и открадната топка.

Аройо вкара 14 точки до момента на контузията си, а по 9 за Галатасарай вкараха Фуркан Алдемир и Ендер Арслан.