Дунав 8806 надви Хасково 2012 у дома за 1-0 в серията

(сн. Sportsimages.bg)
10-04-2014 19:46

Шампионът в НБЛ-жени Дунав 8806 започна с победа полуфиналната серия срещу Хасково 2012. Домакинът на днешния двубой изигра първия си плейофен мач за сезона, след като пропусна четвъртфиналите като първи в редовния сезон, и се наложи с резултат 79-70. Така баскетболистките на Георги Божков поведоха с 1-0 в серията, която се играе до три победи, а утре от 18.00 часа ще бъдат домакини и на мач №2.

Още в началото домакините поведоха и в средата на първата четвърт се откъснаха със 7-8 точки напред. Те запазиха разликата до края на периода, а в началото на втория тя за първи път стана двуцифрена. На моменти преди почивката хасковлийки се приближиха само н 5 точки, но след 20 минути игра Дунав водеше с 12. Русенки продължиха да контролират случващото се на терена и след почивката, когато се откъснаха с 19 точки напред, а след третата част авансът им беше 15. Макар и намален, домакините запазиха аванс до края и закономерно победиха.

Дабъл дабъл от 20 точки и 14 борби за победителките записа Кристина Сантяго. По 13 точки вкараха Виолина Кочева и Зорница Костова (7 асистенции), а пет баскетболистки на тима завършиха с двуцифрен актив.

За Хасково 2012 Уолтия Рол регистрира 24 точки и 11 борби, а с 19 плюс 8 борби и 5 асистенции се отчете Корин Адамс.