Дабъл дабъл за Везенков при победа на Арис

05-04-2014 21:42

Александър Везенков изигра силен мач и помогна на своя Арис да победи Икарос като гост с 88-77 в мач от 24-ия кръг на гръцкото първенство. В момента тимът с българско участие дели шестото място във временното класиране с Аполон Патра с по 11 победи и 13 загуби, а до края на редовния сезон остават два кръга. В следващия Арис посреща десетия Трикала.

Феноменалната първа четвърт, която изигра Арис, бе причината за победата на тима. Той вкара 36 точки в нея и натрупа преднина от 15, а на почивката водеше със 17. Икарос спечели следващите две четвърти, но не успя да стопи голямата разлика солунският тим взе победата.

Везенков игра 33 минути, през които вкара 14 точки (4/7 от тройката), добави 10 борби за дабъл дабъл и подаде 3 асистенции.