Нефтохимик 2010 прегази Рилски спортист с 40 точки

01-12-2012 18:18 | Иван Вълчанов

Бургазлийки с лесен успех, продължават без загуба в НБЛ-жени

Нефтохимик 2010 записа разгромна победа с 81-41 като домакин на Рилски спортист. Баскетболистките на Петко Маринов нямаха никакви проблеми да спечелят, а той даде доста игрово време на резервните състезателки, съхранявайки силите на тима. Бургазлийки продължават да са без загуба и вече имат 8 поредни победи, а Рилски е без успех и с 8 поражения.

Нефтохимик 2010 започна мача със серия от 18-2 и даде да се разбере, че няма да играе за нещо различно от категорична победа. След една част отборът вече водеше с 25-6, а на почивката разликата беше 34 точки. През второто полувреме отборите просто доиграха мача, а разликата стана 40 точки.

Отборите бяха равностойни в борбата под коша, но успеваемостта на Рилски спортист бе много слаба. Защитата на домакините предизвика 18 грешки на съперника, а бургазлийки извършиха 12 и само 13 лични нарушения. Те имаха и повече асистенции и отнети топки, и като цяло имаха контрол над мача.

Най-резултатна за победителките с 14 точки бе Росица Йовчева, 12 вкара Полина Хаджиянкова, а с по 10 завършиха Мария Желязкова и Ашли Гейл.

За Рилски на ниво бе единствено Ан Фаръл, която записа 24 точки и 19 борби. 8 вкара Цветелина Николова.

В следващия кръг Нефтохимик 2010 ще гостува на Дунав 8806 в дерби, а Рилски спортист посреща Левски.