Успех №14 за Стоилов и Менорка

(сн. Alessia Castaldo)
29-04-2024 14:30 | BGbasket.com

Емил Стоилов и Менорка се върнаха към победите в испанската Leb Oro. Българинът и неговите колеги спечелиха при гостуването си на Тизона Бургос с 88:83 в мач от 32-ия кръг.

Играчите на Хавиер Замора разполагат с 14 победи и 18 загуби, като се намират на 11-та позиция във временното класиране във второто ниво на испанския баскетбол. На 4 май (събота) Стоилов и неговите съотборници ще приемат Реал Бетис.

Гостите имаха предимство през огромна част от първото полувреме и след неговия край се изстреляха при 46:39. Домакините съумяха да обърнат хода на събитията при подновяването на играта, но техните съперници постепенно си върнаха контрола и спечелиха.

Стоилов се включи от резервната скамейка и остана в игра 7 минути. За това време българският национал финишира с 3 точки, 1 борба и 1 асистенция. При стрелбата си той бе 1/1 от близка дистанция и 1/3 от наказателната линия.

От неговите съотборници Клевин Хана завърши с 26 точки, 5 асистенции и 5 тройки.

Тагове: Емил Стоилов, Менорка