Берое матира Дунав Русе за една четвърт

(сн. facebook.com/Beroewomen)
14-10-2023 19:01 | BGbasket.com

Отборът на Берое Стара Загора записа втори последователен успех от началото на сезон 2023/2024 в женската А група. Тимът победи убедително Дунав Русе след 108:40 като гост в мач от втория кръг.

До момента старозагорки имат на сметката си два успеха, докато отборът от Русе разполага с две загуби. На 21 октомври (събота) Берое ще приеме Монтана 2003, а Дунав ще се изправи срещу Рилски спортист в Самоков.

Гостите започна изключително мотивирано срещата и с добрата игра на Николина Зубац, тимът поведе още в първите минути. Примерът й бе последван от Гергана Маданкова и Евгения Нацкина, които изведоха Берое с 24 точки преднина в края на първия период.

През втората четвърт баскетболистките на Магдалена Миланова не успяха да отговорят на играта на противника, а именно той се възползва да увеличи още разлика до 54:15 на почивката.

След подновяването на играта нищо не се промени освен авансът на гостите, а двата състава остана да оформят единствено крайния резултат от двубоя.

Николина Зубац реализира 24 точки и 11 борби за успеха на Берое. Гергана Маданкова и Деана Стояновска нанизаха по 20, като първата добави към тях 5 асистенции, а втората - 5 борби и 8 асистенции. Евгения Нацкина записа 13 точки, 6 борби и 7 асистенции, Димана Костова добави 12 и 6 борби, Яна Карамфилова е с 10 и 12 борби.

Никол Николова бе най-резултатна за Дунав Русе със своите 8 точки и добави към тях 8 борби.