Турция завърши на пето място на Евробаскет жени след продължение срещу Русия (видео)

(сн. eurobasketwomen2015.com)
28-06-2015 13:00

Турция спечели оспорвана битка за 5/6 място на Европейското първенство за жени. Тимът победи Русия с 68-66 в мач с продължение. В мача за 7/8 място пък Черна гора се наложи над Литва с 89-77. Така до края на първенството остава да бъдат определени само медалистите, което ще се случи днес.

Русия спечели първите две части от мача за петото място но Турция спечели следващите две и при резултат 59-59 се стигна до продължение. В добавеното време туркините изоставаха с 5 точки, но в края стопиха разликата за 66-66. С пробив при 4 секунди до края Ъшъл Албен отбеляза, а след последвала грешка на Русия победата остана за Турция.

За победителките Лара Сандърс наниза 28 точки и хвана 13 борби, а 15 вкара Неврие Йълмаз. За Русия с по 11 се отчетоха Евгения Белякова и Епифани Принс.

Решителна в срещата за седмо място се оказа втората четвърт. Резултатът от нея беше 27-12 в полза на Беларус, което позволи на тима да поведе със 17 точки на почивката. Въпреки че Литва спечели следващите два периода, не успя да стопи голямата разлика за едно полувреме.

Анджелика Робинсън регистрира 24 точки и 11 борби за победителките, а 17 добави Милица Йованович. Камиле Ницицкайте пък се отечете с 28 за Литва.