Милър-Макинтайър и Баскония с обрат в Испания (видео)

(сн. Baskonia/twitter)
28-04-2024 12:36 | BGbasket.com

Коди Милър-Макинтайър и Баскония се върнаха на правия път в Лига Ендеса. Американецът с български паспорт и неговите съотборници спечелиха при визитата си на Паленсия след 101:94 в мач от 31-ия кръг.

Срещу статистиката на състава на Душко Иванович личат 17 победи и 14 загуби, с което се придвижиха до осмото място във временното класиране на испанския елит. На 5 май (неделя) Милър-Макинтайър и компания ще бъдат домакини на Жирона.

Първата част предложи висока резултатност, а домакините изкопчиха разлика от 5 точки след нейния край. Отборът от Паленсия продължи да действа по-добре и през целия втори период, за да си издейства двуцифрена преднина и да се изстреля при 57:48.

Гостите не оставиха нещата така и затвърдиха тези думи при подновяването на играта, когато сътвориха пълен обрат и дръпнаха с 4 точки. Във финалната десетка баските поеха контрол върху събитията на паркета и това се оказа достатъчно за щастливата развръзка.

Милър-Макинтайър се включи от резервната скамейка, но това не го спря да допринесе за победата на тима от Витория-Гастейс. Българският национал запълни голяма част от статистическите показатели и бе близо до дабъл-дабъл. Гардът завърши със 7 точки, 5 борби, 12 асистенции и 1 открадната топка за 32 минути в игра. При стрелбата си той бе 0/2 от близка дистанция, 0/3 зад арката и 7/8 от наказателната линия.

Маркъс Хауърд се открои с 36 точки, 8 точни шута зад дъгата и 10/10 от линията за изпълнение на наказателни удари. Тадас Седекерскис завърши с 23 и 12 борби.

Тагове: Коди Милър-Макинтайър, Баскония