Пети мач за титлата! Берое пропусна златен шанс в Монтана

(сн. BGbasket.com)
22-04-2024 20:06 | BGbasket.com

Пети мач ще определи новия шампион на България при жените.

Берое Стара Загора пропусна невероятен шанс да защити титлата си още в Монтана и загуби след продължение с 88:89.

Мач №5 е на 24 април, отново в Стара Загора, където се изиграха първите две срещи от финалната серия. Двата тима ще играят пети мач за първи път от 2019-а година насам, когато Монтана спечели титлата, но имаше домакинско предимство.

Жаклин Златанова не бе в зала Младост и за това гостуване на Берое.

Мачът премина през няколко серии, няколко равенства, а Монтана пропиля 14 аванс и бе на път да се прости с надеждите си. Берое обаче върна жеста и също не успя да удържи преднина от 8 точки минути преди края на мача и го изпусна в продължението.

Монтана започна мача по-добре и след малко колебания успя да завърши първата част с двуцифрена разлика - 28:17.

Във втория период изглеждаше сякаш домакините владеят положението, но Берое не се отказа да гони своето и преди почивката се доближи до противника само на 5, а почивката дойде при 37:32, оставяйки всичко за второто полувреме.

Старозагорки изравниха с първите пет точки от третата част, но след това домакините направиха серия от 14-0 и се откъснаха отново напред.
И този път Берое оцеля, връщайки се в мача, като удържа Монтана без кош от игра почти 6 минути.

Нищо не бе решено и преди заключителната четвърт, в която монтанчанки влязоха с аванс от 6 точки.

Гостите стигнаха само до една атака дистанция с тройка за старт на последната част, а малко след това се доближиха на една-единствена точка.

Оттам Берое заигра окрилен от емоциите, от страхотния обрат, който направи, и видял се на крачка от титлата, използва момента и взе преднина от 8 точки, с по-малко от три минути на часовника.

Такава бе разликата и минута и половина преди сирената, когато Монтана избухна със серия от 8-0 и изравни до 83:83.

Берое имаше последната атака, но Тери Батъл успя да опази коша на Монтана.

В добавените пет минути гостите водеха играта с повече увереност, но момичетата на Преслав Пешев буквално със зъби и нокти удържаха противника и с последните 5 точки в мача измъкнаха победата.

Янина Тодорова вкара 31 за успеха, 21 добави Тея Робинсън, а Тери Батъл записа 14 и 20 борби. 15 точки, включително и тройката, пратила мача в продължения, вкара Борислава Денчева.

Николет Гилдей вкара 25 за Берое, 17 записа Цветомира Наумова и 16 - Гергана Маданкова.