Димитър Димитров: На всеки отбор му е трудно да играе в Ботевград

31-03-2024 16:23 | Max Sport 2 | BGbasket.com

Балкан подхвана положителна серия в Топ 6 на Sesame НБЛ. Действащите шампиони матираха Рилски спортист с 86:79 насред „Арена Ботевград“. Димитър Димитров се превърна в големия герой за „зелените“. Българският национал влезе в ролята на топреализатор, особено през второто полувреме, когато помогна на ботевградския тим да си заслужи успеха. Крилото остави на сметката си 26 точки, 5 борби, 3 асистенции и 4 точни шута зад дъгата за 32 минути, прекарани на паркета.

Играхме доста добре, освободено и си подавахме топката. В края вдигнахме и защитата, докато в началото гостите ни вкараха доста лесни кошове и това даде резултат. Със сигурност публиката ни помогна. Както знаете, на всеки отбор му е трудно да играе в Ботевград. Имаме една невероятна публика. От загубите, които имаме, само 2 са в нашата зала. Надявам се да продължаваме да надграждаме нашата игра и да вземем повече победи.“

Със сигурност липсата на Александър Янев повлия на Рилски, но аз играх като център в голяма част от мача. Не съм типичният център, както всички виждат. Доста по-бърз съм от Джон Флорвиъс и Джоузеф Лоусън, там ми беше предимството и успях да го използвам по-най-добрия начин в този мач“, заяви Димитров.

Тагове: Балкан, Димитър Димитров, НБЛ - мъже