Черноморец си изкара яда на Ямбол в мач с много отсъстващи

14-01-2024 14:38 | BGbasket.com

Черноморец се върна на победния път в Sesame Национална баскетболна лига. След изненадващата загуба от Миньор 2015 преди седмица, днес тимът се наложи убедително над Ямбол със 100:66 в мач, в който и двата отбора изпитваха сериозни кадрови проблеми. Интрига в зала „Диана“ обаче имаше единствено през първата четвърт, след която вицешампионите доминираха и спечелиха убедително.

Дебют за домакините направи новото попълнение Кевин Хънт, но те не можеха да разчитат на Иван Лилов, Павел Маринов и Питър Кис. Бургаският тим пък отново бе без Тони Троча и Ладериън Грифин, а този път отсъстваха и братята Христо и Милен Захариеви.

След този двубой Черноморец остава на върха в класирането с баланс 14-2, като му предстои домакинство на Черно море Тича. Ямбол пък е с 6-10 и му предстои мач у дома срещу Левски.

Цялата първа четвърт бе много оспорвана и с куп размени на водачеството. Ямбол вкара три тройки в нея, а макар гостите да не отбелязаха нито една, те бяха перфектни при стрелбата за две точки и след десет минути игра водеха с 26:23.

Постепенно разликата в полза на Черноморец продължи да расте и на почивката тимът се оттегли при 46:35 след общо 24 точки на Андрей Иванов и Шон Смит. За съперника много силно стартира Александър Матушев, реализирал 15 до момента.

Баскетболистите на Васил Евтимов стартираха ударно второто полувреме и след 16 безответни точки за по-малко от четири минути се откъснаха с 62:35. Тимът се възползва от многото грешки на опонента си и преди заключителния период преднината му вече бе още по-внушителна – 82:48.

Тази част окончателно предреши крайния изход на срещата, а голямата разлика позволи и на двамата треньори да дадат повече шанс за изява и на най-младите в отбора си в оставащото време.

Евгени Хаджирусев бе най-резултатен за победителите с 20 точки, по 18 имат Травис Макконико и Андрей Иванов (9 борби).

За съперника много силен дебют направи Кевин Хънт с 31 точки, с 21 е Александър Матушев.