ЦСКА мина през Ямбол за четири поред

17-12-2023 14:41 | BGbasket.com

ЦСКА записа четвърта поредна победа в Sesame Национална баскетболна лига. Тимът надви Ямбол като гост в зала „Диана“ с 90:75, като водеше през по-голямата част от мача. „Червените“ вкараха повече тройки, допуснаха по-малко грешки, а освен това и хванаха повече борби в нападение.

В този двубой домакините бяха без напусналия Айзък Бонтън, но в игра се завърна Александър Матушев. За армейците първи минути след повече от месец извън терена заради контузия записа Виктор Гергов, а след като пропусна един мач, на линия отново бе и Кейлъб Уесън.

След този мач ЦСКА е с баланс 9-3 на втората позиция във временното класиране, като в следващия кръг приема Академик Пловдив. Ямбол е с 5-7 и вече с три поредни загуби, като му предстои визита на Черно море Тича.

ЦСКА започна по-добре мача и само след шест минути игра вече имаше двуцифрена преднина – 19:9. Ямбол пък остана временно без титулярния плеймейкър в този мач Йоан Христов, който седна на пейката след сблъсък в главата с Венцислав Петков. Тони Дечев рано завъртя почти целия си състав, а домакините настроиха мерника си и след първата част почти заличиха пасива си – 23:25.

Ямбол стигна до пълен обрат малко след старта на втория период. Грешките на тима обаче зачестиха, а след силна серия на „червените“ в края на полувремето и общо осем тройки в него, на почивката те се откъснаха с 51:38.

Баскетболистите на Росен Барчовски поддържаха двуцифрена разлика и през цялата трета четвърт. Авансът им скочи и до 20, а преди последните десет минути те водеха със 75:59.

Нищо не се промени и в заключителния период, в който въпреки опитите си, Ямбол така и не успя да застраши по-сериозно водачеството на съперника и в самия край мачът вече се доиграваше.

Венцислав Петков бе най-резултатен за победителите с 20 точки, по 17 реализираха Брандън Йънг и Георги Боянов. Дабъл-дабъл от 15 точки и 11 борби записа Александър Радукич, а 12 записа Кейлъб Уесън.

За Ямбол Тейлър Къри реализира 18 точки, с 15 е Питър Кис.