Берое взе Купата при момичетата U16 след трилър в Разград

(сн. facebook.com/Beroewomen)
25-05-2024 15:42 | BGbasket.com

Берое Стара Загора е новият носител на Купа БФБ при момичетата U16. На финала на турнира в зала „Абритус“ в Разград тимът записа драматична победа срещу Рилски спортист със 74:72. Баскетболистките на Албена Хубенова пропиляха двуцифрен аванс в хода на срещата, но след оспорвани последни минути измъкнаха успеха.

На трето място в турнира завърши Вълци Разград, който в мача за бронза надви Пирин Гоце Делчев.

Берое започна по-добре срещата и след първата четвърт водеше с 21:18. Стрелбата от далечно разстояние не вървеше и за двата отбора, но този от Стара Загора компенсираше с по-силна игра под коша и на почивката се оттегли при 42:35, след като преди това разликата за кратко достига и 12 точки.

Рилски спортист заигра по-добре след паузата и след като на два пъти успяваше да изравни, преди решителната четвърт вече бе напред с 60:58. Играта продължи кош за кош с размени на водачеството, като две минути преди края резултатът бе равен – 70:70. Девора Тенева и Михаела Христова дадоха 3 точки аванс на Берое, но Диана Цинцарска скъси дистанцията само на 1 при оставащи 55 секунди. Играта се накъса от нарушения, а точен наказателен удар на Христова направи резултата 74:72 близо половин минута преди сирената. До края и двата тима не успяха да се организират в нападение и Берое удържа аванса си. В последната част мачът се и изнерви, като в различни ситуации Албена Хубенова и Теодора Петрова бяха санкционирани с технически нарушения.

Най-резултатна за победителите бе Девора Тенева с 30 точки, 7 борби, 6 откраднати топки и 7 грешки. Михаела Христова записа 23 точки, 11 борби и 7 асистенции, като направи и 6 грешки. С дабъл-дабъл е и Ивайла Бакалова – 13 точки и 17 борби, която обаче не завърши срещата заради натрупани нарушения.

За Рилски спортист Катрина Бозова завърши с 28 точки и 7 грешки, Диана Цинцарска записа 26 точки и 5 грешки.