Бронз за Хебър в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
11-06-2023 16:45 | BGbasket.com

Хебър спечели бронзовите медали в ББЛ А група през този сезон. В малкия финал в зала „Дружба“ в Хасково тимът надви Фаб Файв със 113:90, след като водеше през цялото време.

В спор за титлата по-късно един срещу друг ще се изправят Хасково и Миньор 2015.

Хебър започна много силно мача и още в началните минути натрупа преднина, като след първата част бе напред с 29:23. Резултатността се вдигна още повече през втория период, а на почивката тимът водеше с 60:49.

След паузата играта бе сравнително равностойна, но все пак преди решителната четвърт Фаб Файв намали за 72:78. Съставът от Пазарджик обаче не позволи интригата в мача да се върне и след много силна последна част спечели убедително.

Най-резултатен за победителите бе Берк Мехмед с 27 точки и 7 борби, а 21 точки добави Николай Нинов, с 19 е Георги Адирков. По 15 точки реализираха Христо Бъчков (15 борби) и Михаил Комбаков, а 13 точки и 8 борби записа Юлий Арабаджийски.

За столичния тим Камен Атанасов вкара 22 точки, с 20 и 9 борби е Мартин Горунов, а 14 и 7 асистенции има Денис Петков.