Рилски спортист преодоля кошмарен старт за невероятен обрат срещу Балкан

23-05-2024 20:52 | BGbasket.com

Рилски спортист започна с драматична победа финалната серия в Sesame НБЛ. Тимът надви Балкан със 75:62 след феноменален обрат от 21 точки пасив още в началото на мача. Двубоят се изигра пред пълните трибуни в „Арена Самоков“, където бе и най-добрият български баскетболист Александър Везенков.

Вторият мач от серията е на 25 май (събота), отново в Самоков.

„Зелените“ стартираха ударно и за малко повече от две минути вкараха десет безответни точки. Серията им стана 18:2, а Рилски спортист изпитваше проблеми и в двете фази. Тимът допускаше и много грешки, като първият му кош от игра дойде едва в средата на частта. В същото време Балкан вкара пет тройки само в нея и в комбинация със стабилната игра под коша дръпна с 30:12 след 13 точки на Хана.

През втория период и мерникът на гостите започна да изневерява. Баскетболистите на Любомир Киров се възползваха и на два пъти успяваха да скъсят дистанцията на 12. Те обаче така и не отбелязаха тройка през цялото първо полувреме, след което преднината на ботевградския тим продължи да бъде солидна – 45:31, а с три фала вече бе Алекс Симеонов.

Второто полувреме започна по сходен начин с първото, но този път Рилски спортист бе отборът, който доминираше на терена. Тимът ограничи съперника едва до 4 точки в третата четвърт и след края й обърна за 57:49.

Подемът в играта на тима от Самоков продължи и през заключителния период, в който разликата скочи и до 15, а Балкан продължаваше да не прилича на себе си. По-малко от шест минути преди края тимът остана без Майки Диксън, излязъл за натрупани нарушения, след като двамата с Димитър Димитров още в края на предишната част висяха с по четири такива. Серия от 8:0 върна все пак върна надеждите на гостите за нов обрат, но четири поредни точки на Майкълин Скот отново направиха аванса на отбора му двуцифрен – 70:59, като до края времето вече работеше за домакините.

Майкълин Скот вкара 20 точки за победителите. С 12 е Алън Арнет, 11 добави Джон Флорвиъс.

За Балкан 18 точки има Сюприйм Хана, с 14 и 7 борби е Димитър Димитров, а 11 точки добави Майки Диксън.