Лепичев и Мелиля се сбогуваха с втора испанска дивизия

(сн. Club Melilla Baloncesto/Twitter)
11-05-2024 12:00 | BGbasket.com

Симеон Лепичев и Мелиля не успяха да запазят мястото си в испанската LEB Oro, след като сбъркаха за втори последователен път. На свой терен българинът и неговите колеги допуснаха драматична загуба от Лейма Коруня със 74:80 в мач от последния 34-и кръг.

Играчите на Рафаел Монклова финишираха с 10 успеха и 24 поражения във второто ниво на испанския баскетбол, което ги изпрати на 16-та позиция в крайното подреждане. Това означава, че Лепичев и неговите съотборници ще се подвизават в Leb Plata от следващия сезон, тъй като последните три отбора в крайното класиране на Leb Oro изпадат директно в трета дивизия.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Club Melilla Baloncesto (@melillabcto)

Гостите успяха да наложат волята си през първото полувреме, което спечелиха с 38:31. При подновяването на играта домакините обърнаха хода на събитията в своя полза, но в крайна сметка не издържаха и допуснаха фаталната загуба.

Лепичев започна в стартовата петица и остана в игра 19 минути. В тях българският национал не успя да се разпише, завършвайки с 1 борба, 1 асистенция, 1 открадната топка и 1 чадър. При стрелбата си тежкото крило бе 0/3 от близка дистанция и 0/2 от тройката.

Гилем Гонзалес завърши с 16 точки и 6 асистенции от неговите съотборници.

Тагове: Симеон Лепичев, Мелиля