Черноморец ограничи Балкан до 57 за равенство в серията

10-05-2024 20:49 | BGbasket.com

Черноморец записа първа победа в полуфиналите в Sesame НБЛ през този сезон. На свой терен в зала „Бойчо Брънзов“ баскетболистите на Васил Евтимов взеха реванш от Балкан, печелейки със 70:57, с което изравниха серията на 1-1 победи. В този двубой извън групата за бургаския тим заради травми останаха Христо Захариев и Евгени Хаджирусев, докато в игра се завърна Шон Смит.

След този мач серията се мести за два мача в Ботевград на 13 и 15 май. Ако се стигне до решителна пета среща, тя ще бъде на 18 май в Бургас.

Домакините започнаха мача с много силна игра в подкошието, благодарение на която още преди средата на частта дръпнаха с 14:7. Впоследствие обаче пропуските и от тяхна страна зачестиха и след първата четвърт те бяха напред с крехък аванс при 18:14. Импулс в играта на Балкан в началото на втория период доведе до равенство – 23:23, но тимът продължи да изпитва проблеми в нападение. От другата страна, след като не успя да отбележи нито една тройка в началните десет минути, Черноморец пък вкара пет само през втория период, три от които на Травис Макконико, и на почивката се откъсна с 36:26.

Ниската резултатност се запази и след паузата. Баскетболистите на Васил Христов за кратко се доближиха на 4, но съперникът продължи да играе с повече енергия и след силни финални минути на частта разликата отново стана двуцифрена - 55:44. В оставащото време „зелените“ не успяха да свалят на повече от 9 и победата отиде за съперника. В последните две минути и напрежението взе връх, след като нарушение на Йордан Минчев срещу Шон Смит остави американеца за кратко на пода, което отново предизвика остра реакция на публиката към действията на българския национал.

Травис Макконико бе най-резултатен за победителите с 19 точки, 8 борби и 7 асистенции, плюс 6 грешки. По 12 точки вкараха Андрей Иванов (10 борби) и Шон Смит.

За Балкан Йордан Минчев бе над всички с 20 точки и 9 борби, Димитър Димитров добави 13 точки.