U19: ЦСКА и Шумен се прeбoриха за победи в първия ден от финалите

(сн. BGbasket.com)
24-04-2024 21:21 | BGbasket.com

Отборите на ЦСКА и Шумен се пребориха за победи в първия ден от финалния турнир за юноши U19.

"Червените" записаха успех над състава на Дунав Русе след 83:62 в двубой от група Б, изигран в залата на ЦСКА.

Срещата се очерта равностойна до почивката, като резултата бе в полза на домакините - 39:32. След стартирането на второто полувреме обаче баскетболистите на Планимир Дафинов изиграха силна трета четвърт, която спечелиха с 24:13, за да увеличат и преднината си. През последната десетка съставът на Николай Николов не намери сили да стигне до обрат в срещата, като загубиха и последния период.

ЦСКА имаше предимство както в подкошието, така и при завършващите подавания - 51 борби срещу 22 за Дунав Русе и 23 асистенции за "червените" срещу 12.

Най-резултатен за успеха бе Георги Цеков с 24 точки. Дабъл-дабъл записаха Кристиян Челенков (21 точки и 16 борби) и Деян Лазаров (20 точки и 13 асистенции).

За Дунав Русе най-добър бе Иван Живков с 24 точки, с 12 завърши Емил Найденов.

В първия двубой от група Б Шумен се справи с БУБА Баскетбол със 76:62.

Двата тима си равмениха по една част през първото полувреме, като на почивката резултатът бе в полза на тима от Шумен - 38:34. След равна трета четвърт, баскетболистите на Янко Янков натиснаха противника си в последната десетка, за да увеличат преднината си и да стигнат до успех.

Шумен успяха да отбележат два пъти повече тройки - 10 срещу 5, като имаха превъзходство и при завършващите подавания - 22 срещу 12.

Близо до дабъл-дабъл за успеха остана Башър Мустафа - 28 точки и 9 асистенции. Веселин Байчев добави 12 и 8 борби, двойни показатели записа Стефан Невелинов - 11 точки и 17 борби, с 10 точки и 7 борби е Станислав Бънков.

За БУБА Баскетбол дабъл-дабъл записаха Георги Йорданов (23 точки и 13 борби) и Калоян Мавров (17 точки и 18 борби).