Любомир Минчев: През второто полувреме всичко се обърна

19-04-2024 22:30 | Веселин Михайлов

Спартак Плевен съхрани надежди за второто място преди старта на плейофите след две поредни победи в Топ 6 на Sesame НБЛ. “Синьо-белите“ се развихриха срещу ЦСКА след 102:70 в зала „Балканстрой“. Старши треньорът Любомир Минчев изказа своето задоволство от начина, по който Спартак спечели.

Доволен съм от победата, което е нормално, както и от начина, по който я постигнахме, защото през първото полувреме не ни вървяха стрелбата и играта. Нямахме много грешки, но гостите ни бяха вкарали от точки от всяка една наша. Ние имахме 7 грешки, от които те реализираха 14 точки. ЦСКА дори имаше повече грешки от нас, но ние не съумявахме да ги наказваме. Имахме отворени стрелби и по-слабо нападение от гледна точка на организацията, но през второто полувреме всичко се обърна. Това, което ме радва, е, че защитата продължи да играе по същия начин. И преди голямата почивка се старахме, и след нея също.

Не съм очаквал силите на ЦСКА да свършат през второто полувреме. Аз бях позитивно изненадан от това колко здраво играха в защита преди голямата почивка. Не съм се надявал да се чувстват по-изморени през второто полувреме. В момента мачовете не са толкова нагъсто, че да имаме по 2 мача на седмица. Аз не мога да говоря за тях, гледам моя отбор“, допълни опитният специалист.

Талиб Занна направи вчера една тренировка, преди това работеше само с кондиционния треньор. Станимир Маринов е болен и повръща, в последните два дни не е добре. Това е причината да го няма и в залата. Не знам дали ще играе срещу Черноморец, зависи от това как се чувства. Не знам дали ще може да тренира преди този мач, все още е доста зле и не се чувства добре. Предполагам, че ще бъде възстановен през следващите дни.

По-назад от третото място не можем да се класираме, макар че не съм много добре със сметките. Относно срещата с Черноморец, това е мач като мач. Да, има една амбиция в нас, но ние вече играхме с този отбор в Първата шестица и бяхме с по-къс състав“, завърши Минчев.

Тагове: Спартак Плевен, Любомир Минчев, НБЛ - мъже