Балкан -2 с втора Купа на ББЛ във витрината си

(сн. ББЛ)
03-03-2024 18:06 | BGbasket.com

Балкан -2 е новият носител на Купата на ББЛ! На финала в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас младоците на Мирослав Ралчев надвиха Енигма Фойерверк с 85:69, след като водеха почти през целия мач.

Надпреварата се проведе за пета година, a oтборът от Ботевград е първият, който печели трофея повече от веднъж, след като го направи и през 2022 г. в Русе. Победители в турнира са ставали още Хебър, Спортист Своге и през миналата година – Миньор 2015.

Двубоят започна много осопорвано и с поредица размени на водачеството, но след силни финални минути на първата четвърт „зелените“ поведоха с 23:14. Те бързо натрупаха двуцифрена преднина през втория период и на почивката се оттеглиха при 39:29 в своя полза.

Разликата в полза на Балкан –2 продължи да расте и след паузата и преди решителната четвърт тя вече бе внушителна – 69:47. Енигма Фойерверк спечели последната четвърт, но без това с нещо да промени крайния изход.

Победителите имаха предимство по почти всички показатели, като отбелязаха и 12 тройки срещу 6.

С най-голям принос за успеха на балканци бяха някои от играчите от първия отбор. Илиян Пищиков бе най-резултатен за победителите със 17 точки. Михаил Гавазов записа 14 точки и 8 борби, Георги Герганов има 13 точки, а с 11 и 7 борби е Марк Шопов.

В този мач столичният тим бе без някои от основните си фигури като Кирил Райков, Христо Николов и Иво Славчев. В тяхно отсъствие над всички бе Любен Пасков с 21 точки и 11 борби, Радослав Колев записа 17 точки и 12 борби, а Михаил Танев е с 14 точки.