U16: Рилски излъга Вълци за финал на Купата при момичетата

24-05-2024 20:20 | BGbasket.com

Рилски спортист е вторият финалист на Купата при момичета U16. Тимът от Самоков надигра домакините от Вълци Разград със 78:64 във втората полуфинална среща от турнира, изиграна в зала "Абритус", Разград.

Съставът от Самоков ще се изправи срещу победителя от първия полуфинал Берое Стара Загора за Купата. В срещата за третото място един срещу друг ще играят отборите на Пирин Гоце Делчев и Вълци Разград.

Първото полувреме премина напълно равностойно, като през първият период резултата бе 17:17, а на почивката 38:38. Баскетболистките на Теодора Петрова изиграха по-силно второ полувреме, с което успяха да се откъснат напред и до сигнала за край на срещата запазиха лидерската позиция.

Рилски спортист овладя повече борби - 45 срещу 34 за Вълци, като точките от пейката за отбора от Самоков също бяха повече - 14 срещу 2.

За успеха най-резултатна бе Катрина Бозова с 23 точки, Диана Цинцарска добави 22, със 17 точки завърши Анна Бандрова.

Айчин Садъкова бе най-добра за Вълци с 18 точки, Мартина Мандажиева отбеляза 16, дабъл-дабъл записа Ина Ненкова - 13 точки и 12 борби.