Спартак върна серията за бронза в Бургас след финален щурм

(сн. НБЛ, архив)
24-05-2024 20:47 | BGbasket.com

Трети мач ще определи носителя на бронзовите медали в Sesame НБЛ през този сезон. Спартак Плевен изравни серията на Черноморец на 1-1 победи след успех у дома със 77:64. Двубоят бе много оспорван и изпълнен с обрати, но силна последна четвърт бе ключова за успеха на състава на Любомир Минчев.

В игра за домакините се завърнаха Станимир Маринов, Талиб Зана и Цветомир Чернокожев, докато извън групата остана Браянт Томас. Съперникът също бе в променен състав от предишния двубой - с Христо Захариев, Евгени Хаджирусев и Шон Смит, но без Виктор Онудиуе и Тони Троша.

Решителният трети мач е на 27 май (понеделник) в зала „Бойчо Брънзов“.

Двубоят започна много оспорвано, като двата тима на няколко пъти си разменяха водачеството. Разликата обаче така и не надхвърли 4 и след десет минути игра домакините бяха напред с 20:17.  Серия от 7:0 в полза на Спартак направи разликата двуцифрена малко след старта на втория период. Тимът печелеше борбата под коша, вкара 6 тройки само за първото полувреме, но допускаше повече грешки и на почивката равенството бе възстановено – 34:34.

Баскетболистите на Васил Евтимов на няколко пъти повеждаха с 6 след подновяването на играта, но всичко остана да се реши в последната част, която започна с минимално предимство за тях – 51:50.  Домакините направиха нов обрат в началото на решителната четвърт, но малко след това на таблото отново имаше равенство – 59:59. Последва обаче впечатляваща серия от 16 безответни точки в тяхна полза, с което те се откъснаха в резултата и на практика решиха всичко в своя полза.

Николай Стоянов бе най-резултатен за победителите с 15 точки, Денислав Вутев отбеляза 12. Константин Тошков има 11, а по 10 добавиха Джулиен Люис и Ивко Ивков.

За Черноморец Травис Макконико реализира 16 точки, Евгени Хаджирусев и Шон Смит добавиха по 13.