Лошо начало за Борислава Христова и Шепши в Евролигата

(сн. FIBA.basketball)
04-10-2023 23:07 | BGbasket.com

Борислава Христова и тимът й Шепши допуснаха поражение в първия си двубой от женската Евролига. Тимът от Румъния отстъпи на Сарагоса с 57:85 като гост.

На 11 октомври (сряда) от 19:00 ч. предстои втория мач от лигата за Христова и съотборничките й, като ще приемат италианския Фамила Скио.

Българката започна стартова петица и за 36 минути на паркета записа средни показатели от 6 точки, 5 борби и 2 асистенции.

Шампионът на северната ни съседка влезе трудно в срещата и след едва 6 минути игра вече изоставаше с двуцифрена разлика - 8:18. До края на първата четвърт Сарагоса не отстъпи на противника и дори увеличи аванса си на 12 точки - 29:17. До почивката преднината в полза на домакините продължи да се увеличава и скочи до 46:28.

След подновяването на играта Борислава Христова и съотборничките й успяха да се противопоставят на съперника и да изиграят равностоен период, но през последните две минути баскетболистките на Сарагоса не дадоха никакви шансове на Шепши да намали изоставането си.

Тагове: Борислава Христова, Шепши