Индиана излъга Милуоки след продължение, победи за Минесота и Далас

27-04-2024 09:42 | BGbasket.com

Индиана поведе с 2-1 в четвъртфиналната серия с Милуоки в Източната конференция на НБА, печелейки първия си мач на свой терен със 121:118.

Домакините водеха с двуцифрена разлика през голяма част от мача, но след драматични финални минути и тройка на Крис Мидълтън малко преди края, двубоят бе пратен в продължение. Големият герой в него, а и в мача бе Тайрийз Халибъртън, който с кош и фал 1.6 секунди преди сирената донесе успеха на своя тим.

Майлс Търнър бе най-резултатен за успеха с 29 точки, а Халибъртън завърши срещата с трипъл-дабъл от 18 точки, 10 борби и 16 асистенции.

За съперника, който продължава да е без Янис Андетокумбо, Мидълтън завърши с рекордните в кариерата си 42 точки, като овладя и 10 борби.

На Запад третият в редовния сезон Минесота вече е на победа от полуфиналите след успех и в третия мач срещу Финикс, този път като гост със 126:109.

Антъни Едуардс се отчете с 36 точки и 9 борби за успеха, докато 28 за „слънцата“ има Брадли Бийл.

Далас спечели първото си домакинство на Лос Анджелис Клипърс със 101:90 и поведе с 2-1 в серията.

Лука Дончич се размина за малко с трипъл-дабъл, завършвайки с 22 точки, 10 борби и 9 асистенции. По 21 точки за гостите отбелязаха Джеймс Хардън и Норман Пауъл, а съотборникът им Ръсел Уестбрук не завърши мача, тъй като бе изгонен.

Тагове: НБА, Индиана, Милуоки, Минесота, Далас, Финикс, ЛА Клипърс