Ударен старт за Рилски и Локомотив на финалите за девойки U19

(сн. BGbasket.com)
08-05-2024 17:35 | BGbasket.com

Рилски спортист и Локомотив София стартира ударно финалния турнир за девойки до 19-годишна възраст в Самоков.

Рилски не се затрудни срещу Светкавица след 83:38 в мач от първия кръг в група Б. В „Арена Самоков“ баскетболистките на Маргарита Маринкова доминираха още от самото начало и до края не срещна трудности срещу момичетата на Валентин Григоров.

Домакините на турнира стигнаха до солидна разлика още през първото полувреме и на голямата почивка фиксираха 45:26 в своя полза. След паузата „скиорките“ продължиха в същия дух и ограничиха отбора до Търговище само до 12 точки, с което постигнаха лесния успех.

Гергана Бъчкова и Кристина Станкова нанизаха по 15 точки за Рилецо. Анна Бандрова има 12 и 5 откраднати топки, Ивана Бонева завърши с 10, 5 асистенции и 5 пресечени паса.

Ина Николаева бе над всички за отбора от Трговище с 14 точки и 8 борби.

Локомотив нямаше проблеми срещу Черно море Одесос след 98:41 в другата среща от първия кръг в потока. Състезателките на Лилия Георгиева владееха инициативата през целия двубой и спечелиха лесно срещу момичетата на Кирил Болшаков.

Символичните гостите поведоха от самото начало и не срещнаха проблеми да поведат с 51:32 след 20 минути игра. През второто полувреме столичният тим отново не остави много опции на своя съперник и това бе всичко.

Ванеса Кокалова приключи с 15 точки и 5 борби за Локомотив. Деяна Станиславова реализира 14, Гергана Цекова остана с 13 и 6 овладени под двата ринга топки, Магдалена Георгиева финишира с 13 точки и 6 овладени под двата коша топки.

Нелина Пемпирева се отчете с 13 точки и 5 борби за Черно море.

Утре (9 май) Рилски ще срещне Локомотив от 16:00 часа, а по-ранният мач ще противопостави Светкавица и Черно море от 14 и 15 ч.