Сакраменто на крачка от плейофите след разгром над Уориърс

(сн. facebook.com/sacramentokings)
17-04-2024 07:41 | BGbasket.com

Александър Везенков и Сакраменто запазиха шансове за плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация. В директна елиминация на старта на плей-ин турнира тимът победи на свой терен Голдън Стейт Уориърс със 118:94, след като контролираше мача почти през цялото време.

„Кралете“ взеха и сладък реванш от своя съперник, който ги отстрани на четвъртфиналите преди година след избухване на Стеф Къри с 50 точки в решителния седми мач тогава.

Българинът обаче почти не получи шанс за изява в плей-ин двубоя, като влезе едва в последните две минути и овладя 1 борба, но пропусна единствения си опит за стрелба от тройката.

За Сакраменто и Везенков предстои последна решителна крачка към плейофите, като в събота сутрин българско време те ще гостуват на Ню Орлиънс в опит да прекъснат серията си от пет поредни загуби срещу „пеликаните“ този сезон. Победителят ще си гарантира сблъсък с лидера Оклахома на четвъртфиналите, докато за загубилия сезонът приключва.

Двубоят започна по-добре за „кралете“, които рано дръпнаха в резултата и след първата четвърт водеха с 31:22 след 14 точки на Кийгън Мъри. Авансът на домакините достигна 16 през втория период, но те позволиха на Уориърс да се разиграе и на почивката „воините“ намалиха за 50:54.

Разликата падна само на точка след паузата, но Сакраменто отново натрупа двуцифрена преднина след това и преди заключителния период водеше с 91:76. Голдън Стейт така и не намираше отговор на играта на съперника, а за разлика от много предишни двубои през сезона, които им костваха и директното класиране в плейофите, този път домакините запазиха концентрация до последно и спечелиха убедително.

Макар още преди края отборът му да си гарантира победата и въпреки предстоящия важен мач с Ню Орлиънс, Майк Браун не изневери на себе си и продължи да залага на ротация от едва осем човека почти до последно. Едва две минути преди сирената той все пак изпразни пейката си, пускайки в игра и Везенков.

Кийгън Мъри завърши с 32 точки (8 тройки) и 9 борби за победителите. Ди‘Арън Фокс записа 24 точки, а Домантас Сабонис бе близо до трипъл-дабъл с 16 точки, 12 борби и 7 асистенции.

За Уориърс Стеф Къри вкара 22 точки, с по 16 са Джонатан Куминга (7 борби) и Моузес Муди. Длъжник на отбора в този мач бе един от лидерите на тима Клей Томпсън, завършил с 0/10 при стрелбата от игра, а с оглед на представянето през сезона и отпадането на "воините" още преди плейофите, все повече отвъд океана започнаха да се питат и това ли е краят на династията, водена от Стив Кър и триото Къри-Томпсън-Грийн.