Ла Клипърс си поигра с огъня срещу Далас (видео)

(сн. NBA/Twitter)
29-04-2024 01:40 | BGbasket.com

Лос Анджелис Клипърс продължава да мечтае за втория кръг в плейофите на НБА. Селекцията на Тайрън Лу матира Далас Маверикс със 115:109 в четвъртата четвъртфинална среща, изиграна в „Американ Еърлайнс Сентър“. „Ножиците“ държаха съдбата си в свои ръце през огромна част от мача, в който водеха с 31 точки, но изковаха ценния успех едва във финалните акорди и лишиха от възможността баскетболистите на Джейсън Кид да направят огромна крачка към полуфиналите.

По този начин тимът от щата Калифорния изравни серията до 2:2 победи. Петият мач ще се състои на 2 май (четвъртък), а този път в ролята на домакини ще бъдат Клипърс.

Пол Джордж и Лука Дончич си спретнаха надстрелване в откриващите минути, преминали при поделено надмощие. Гостите промениха това на бърза ръка, а Джордж се с мисията да открадне шоуто и да трови неврите на тексаци, за да изгради аванс от 23 точки на „ножиците“ в края на встъпителния период.

Джеймс Хардън последва примера на своя съотборник и също подхвана наказателна акция в началото на следващата част. Кайри Ървинг направи опит да спаси положението за домакините, но Джордж и Хардън бяха на друго мнение, за да може калифорнийци да се оттеглят в съблекалнята при 66:49.

На старта на третата част Терънс Ман и Ивица Зубац включиха на друг режим, като по този начин неутрализираха усилията на Дончич и Ървинг, които не се отказаха да дадат импулс на отбора от щата Тексас. Последните двама получиха подкрепа в атака от Дерик Джоунс – младши, но Зубац и Джордж тласнаха Клипърс с 4-точков актив след 36 минути игрово време.

Откриващите моменти също се развиваха по вкуса на гостите, които си върнаха двуцифрената преднина на бърза ръка. Маверикс не бе казал последната си дума, тъй като Пи Джей Уошингтън, Джоунс – младши, Дончич и Ървинг поставиха равенството на таблото при по-малко от 5 минути, оставащи на часовника. Хардън върна предимството на „ножиците“ с два бързи коша, след което Ървинг отговори на предизвикателството и изведе домакините с точка напред. Последва фантастична тройка на Джордж, а кош и успешен наказателен удар на Хардън наклониха везните за калифорнийци във финалните 2 минути.

В отсъствието на Кауай Ленърд, който има проблем в коляното, Пол Джордж (6 борби, 8 асистенции и 7 успешни шута зад дъгата) и Джеймс Хардън (6 овладени под двата ринга топки, 7 завършващи подавания и 4 тройки) се разписаха с по 33 точки за Клипърс. Ивица Зубац отбеляза 13 точки, Терънс Ман и Норман Пауъл добавиха по 11.

Кайри Ървинг блесна за Далас с 40 точки, 7 борби, 5 асистенции и 6 точни стрелби от далечна дистанция. Лука Дончич се отчете с 29 точки, 10 борби и 10 асистенции. Дерик Джоунс - младши има 14 точки и 7 овладени под двата ринга топки, Пи Джей Уошингтън реализира 10.

Тагове: Лос Анджелис Клипърс, Далас Маверикс, НБА