Балкан удържа Академик Бултекс 99 за бронза при 17-годишните

(сн. BGbasket.com)
04-06-2023 15:21 | BGbasket.com

Балкан спечели бронзовите медали на Държавното първенство за юноши U17. В малкия финал в зала „Дунав" в Русе тимът постигна победа срещу Академик Бултекс 99 с 68:60.

„Зелените“ имаха аванс от 7 след първата четвърт, а на почивката водеха с 32:26. Те спечелиха и третата част, след която се оттеглиха при 51:43, но тимът от Пловдив не се отказа и до последно се бори, за да стопи изоставането си. Баскетболистите на Йордан Иванов изиграха равна четвърт с противника, но това не бе достатъчно да стигнат до късен обрат в мача.

Александър Гавалюгов  бе най-добър за успеха с 27 точки и 9 асистенции, 18 и 8 борби записа Кристиян ВасилевВелизар Георгиев финишира с 11 и 7 борби.

За Академик Бултекс 99 дабъл-дабъл записа Димитър Стамов - 14 точки и 17 борби, Кристиян Желев вкара 13, с 11 е Петър Ралчев.

Шумен завърши на петата позиция, след като надви Септември със 110:69.  Отборът от Шумен си осигури двуцифрена преднина до почивката, а през второто полувреме успя да увеличи двойно аванса си.

Баръш Мустафа завърши за победата с 19 точки, 17 вкара Ивелин Йорданов, по 14 отбелязаха Веселин Байчев и Станислав Бънков, Окан Хасанов записа 11 точки, с 10 е Михаил Калинов.

За Септември най-добър беше Николай Михайлов, който завърши с дабъл-дабъл от 18 точки и 15 борби, Борис Петков записа 16 точки, с 11 е Данаил Милев.

Седми е Черноморец, който в последния си мач от турнира се наложи над Тунджа Ямбол със 102:53, след като взе инициативата още в началните минути.

В спор за трофея един срещу друг ще се изправят Дунав Русе и БУБА Баскетбол.