БУБА U17 е на финал в Русе

(сн. BGbasket.com)
03-06-2023 20:25 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол е на финал на Държавното първенство за юноши U17, което се провежда в Русе. В много оспорван мач тимът надви Академик Бултекс 99 със 75:69.

На финала в неделя баскетболистите на Янко Янчев ще се изправят срещу домакина Дунав.

Те стартираха мача със 7 поредни точки и въпреки че Академик стигна до обрат още в първата част, след десет минути игра водеха с 21:19. Мачът продължи много оспорвано, но нова силна серия за БУБА в края на полувремето откъсна тима напред с 48:37.

След паузата на няколко пъти съставът от Пловдив се доближаваше само на 3-4 точки, но до пълен обрат не се стигна.

Ивайло Скрински бе най-резултатен за победителите с 23 точки. Иван Димитров се отчете с 19 точки и 7 борби.

За съперника над всички с 20 точки и 16 борби бе Димитър Стамов.