Дрийм Тийм Троян отново е шампион в регион Център на ББЛ Б група

(сн. ББЛ)
29-05-2023 10:35 | BGbasket.com

Дрийм Тийм Троян спечели титлата в регион Център на ББЛ Б група за втора поредна година. На финала тимът надви Ударникъ с 59:54 в зала „Дан Колов“ в Севлиево.

Отборът от Троян започна много силно мача и още след десет минути игра се откъсна с 21:6, като на почивката преднината му достигна 24 точки.

Ударникъ обаче не се отказа и през второто полувреме започна да топи изоставането си, а преди решителната четвърт намали за 38:55. Дрийм Тийм вкара едва 4 точки през последните десет минути, но все пак успя да удържи водачеството си до края и да спечели.

Герман Гачевски бе най-резултатен за успеха с 16 точки. По 10 добавиха Цветослав Острев (8 борби, 7 асистенции) и Христо Бойнов (9 борби).

За тима от Велико Търново Николай Василев отбеляза 16 точки, с 14 е Мартин Недев, а Ивайло Александров се отчете с 10 точки и 17 борби.

Зограф Трявна се пребори за бронзовите медали, след като в малкия финал се наложи над Canes с 57:49.

Победителите дръпнаха със 17 точки още през първото полувреме и въпреки че съперникът им направи пълен обрат по-малко от пет минути преди края, те успяха да измъкнат успеха. Зограф така и не вкара тройка в мача, но имаше по-добър процент в подкошието и вкара повече наказателни удари.

Стефан Иванов записа дабъл-дабъл за състава от Трявна – 25 точки и 13 борби, но направи и най-много грешки – 10.

За Canes Иван Петров се отчете с 13 точки и 7 борби, но и 6 грешки.