ЦСКА с медал в мъжкия елит след 16 години пауза

28-05-2023 20:59 | BGbasket.com

ЦСКА спечели бронзовите медали в сезон 2022/2023 на НБЛ. Тимът затвори серията за трето място срещу Рилски спортист с 2-0 победи след днешния си успех като домакин с 86:72 и завърши в тройката на мъжкото елитно първенство за първи път от 16 години насам – през 2007 г. тимът игра финал срещу Лукойл Академик. За Рилецо, който през миналите два сезона игра финал, това е едва вторият от последните седем завършили сезона, в който не е в челната тройка.

Рилски спортист беше по-добър в първите няколко минути, но домакинът бързо навакса разликата и на свой ред поведе, за да доближи преднината си до двуцифрена величина в края на първата част – 26:17. „Червените“ контролираха играта до почивката и успяха да направят преднината си по-солидна за 50:36 след две части.

Гостите не позволиха по-голямо откъсване след почивката и успяха да стопят част от дефицита си, спечелвайки третия период, но след него все още имаха да компенсират доста – 59:70. ЦСКА успя да запази комфортна преднина през цялата последна десетка, за да стигне до категорична победа и да сложи край на серията.

„Червените“ имаха по-добри проценти за стрелба, като хванаха и повече борби, което наклони везните в тяхна полза. Мартин Сотиров наниза 25 точки за победителите, а 24 и 9 борби добави Таменанг Чо.

За Рилски спортист Йордан Минчев записа 20 точки, 7 борби и 5 асистенции, 16 точки и 9 борби добави Димаджио Уигинс, а по 13 вкараха Александър Янев и Чавдар Костов.