Спортист Своге детронира Миньор 2015 в регион Запад

(сн. ББЛ)
28-05-2023 21:45 | BGbasket.com

Спортист Своге е новият шампион в регион Запад на ББЛ А група. Тимътдетронира миналогодишния победител Миньор 2015 в регион Запад на ББЛ А група, печелейки решителния трети двубой от финалната серия в столичната зала „Триадица“ със 79:68.

Първото полувреме на мача бе много равностойно, като и двата отбора разчитаха основно на играта в подкошието. Дълго време нито един от тях така и не успя да поведе с повече от 3-4 точки, но преди почивката баскетболистите на Емил Горанов взеха леко предимство при 39:33. Те вкараха първия кош и за второто полувреме, но след това Миньор 2015 направи серия от 9:0 и стигна до пълен обрат.

Спортист все пак отново успя да вземе леко предимство и последната част започна при 48:46 в негова полза. Играта продължи кош за кош, но след това тимът от Своге поведе и с двуцифрен аванс, като до края не изпусна водачеството си. Тимът вкара само 2 тройки в мача, но спечели борбата, а освен това отбеляза и повече наказателни удари.

Най-резултатен за победителите бе Дамян Стоянов с 23 точки, докато дабъл-дабъл от 14 точки и 14 борби записа Борис Матраков.

За Миньор 2015, който бе лидер в редовния сезон, Константин Паисиев се отчете с 15 точки и 7 борби, а Георги Бързаков добави 13 точки.