БУБА обърна Балкан за бронза при 15-годишните

(сн. БФБ)
28-05-2023 15:00 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол спечели бронзовите медали на Държавното първенство за момчета U15. В малкия финал в залата на ЦСКА в София тимът постигна драматична победа срещу Балкан с 60:59.

„Зелените“ имаха аванс от 5 след първата четвърт, а на почивката водеха с 31:27. Те спечелиха и третата част, след която се оттеглиха при 47:38, но БУБА не се отказа и стигна до обрат в заключителните минути. Последваха няколко размени на водачеството, а 16 секунди преди края Балкан получи право на последна атака в опит да спечели мача, но пропусна и победата отиде за съперника.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ЗА ТРЕТОТО МЯСТО

Делфин завърши на петата позиция, след като в много оспорван двубой надви Шумен с 62:59. Бургаският тим също изоставаше преди решителната четвърт, но с 11 точки, като успя да измъкне успеха в края.

Седми е Дунав 2007, който в последния си мач от турнира се наложи над Славия с 60:44, след като взе инициативата още в началните минути.

В спор за трофея един срщеу друг ще се изправят Черно море Тича и ЦСКА.