Шумен и Делфин ще играят за петото място при момчетата U15

(сн. БФБ)
27-05-2023 14:00 | BGbasket.com

Шумен и Делфин ще играят за петото място на Държавното първенство за момчета U15. Това стана ясно, след като двата тима спечелиха днешните си мачове в София.

В първата среща за деня Шумен постигна драматична победа срещу Славия с 69:67.

Столичният тим имаше предимство до почивката, на която се оттегли при 44:32 в своя полза. Баскетболистите на Янко Янков обаче изиграха много силна трета част, след която обърнаха за 60:56 и след много оспорвани заключителни минути измъкнаха успеха.

Делфин спечели мача си срещу Дунав 2007 с 62:42, но противно на голямата разлика, и тази среща предложи много интрига.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като на почивката отборът от Бургас бе напред с 26:24. Играта продължи много оспорвано, а преди решителната четвърт Делфин отново имаше крехък аванс, този път при 37:32. Ключов се оказа решителният период, който тимът спечели с 25:10 и с това си гарантира и успеха.