Рилски спортист взе реванш за първата си загуба и изхвърли Ямбол от борбата за плейофите

14-04-2023 19:45 | BGbasket.com

Лидерът в класирането на НБЛ Рилски спортист взе реванш за първата си загуба в настоящия редовен сезон. Като гост тимът победи Ямбол с резултат 94:69 в мач от 30-ия кръг. Това лиши ямболии и от теоретичен шанс за класиране за плейофите. До момента самоковци са с 24 победи и 4 загуби, а днешният домакин - със 7-20. В следващия кръг Рилецо посреща Спартак Плевен, а Ямбол гостува на ЦСКА.

Гостите поеха инициативата още от началото и през цялата първа четвърт трупаха преднина, която стана двуцифрена в края ѝ за 33:22. Те продължиха да бъдат напред до почивката, като късна серия в края на полувремето ги изведе със 17 точки напред за 56:39. Равностойна трета част запази статуквото, а изходът от мача беше решен доста рано. През последната десетка отборите доиграха срещата, а самоковци направиха победата си още по-изразителна.

Ямбол загуби въпреки завръщането в игра на Иван Лилов, а на паркета отново не беше Доминик Кристиано. За самоковци в пореден мач не игра Крис Минков, а в този и Денислав Вутев.

За победителите Димаджио Уигинс записа 25 точки и 7 борби, 20 вкара Чавдар Костов, а с 18 точки и 8 борби записа Брандън Рандълф.

За Ямбол Георги Герганов отбеляза 16 точки, 15 плюс 8 борби записа Дикуан Морис, а с 13 и 8 се отчете Трей Сампсън.