Политехника вкара 120 за най-убедителната си победа в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
01-04-2023 18:48 | BGbasket.com

Политехника записа най-резултатната си победа за сезона в ББЛ А група. В среща, изиграна днес в столичната „Овергаз Арена“, тимът надви Волтрон с 120:70.

След този двубой победителите остават на шестата позиция във временното класиране с баланс 12-8, докато съперникът им е последен с 21 загуби и без успех през сезона.

След размяна на кошове на старта, баскетболистите на Ивайло Константинов направиха силна серия и след десет минути игра се откъснаха с 36:19. Те продължиха да поддържат висока резултатност и през втория период и след 79% успеваемост за две точки през първото полувреме, на почивката се откъснаха с 62:31.

Ситуацията не се промени и след паузата. Политехника продължи да контролира развоя на мача, задържайки високия си процент, и преди последната част бе напред с 91:44. Разликата скочи и до 51 в оставащото време, като тимът нямаше проблем да спечели убедително.

Радослав Колев бе над всички за победителите с 33 точки и 15 борби, 13 от които в нападение. Орлин Атанасов е с 21 точки, 20 има Мартин Петров.

За съперника, който бе и с по-къса ротация в мача, Томислав Петков реализира 16 точки, с 15 е Живко Желев, а 13 и 8 борби добави Борис Войков.