Отличен Рилски се пребори за първа победа в тройката при жените

(сн. BGbasket.com)
29-03-2023 18:05 | BGbasket.com

Рилски спортист стигна до първи успех в Първа тройка при жените, след 69:62 срещу Монтана 2003 в Самоков.

Момичетата на Маргарита Маринкова изиграха по-добра последна четвърт, а през целия мач подлагаха под напрежение съперника, за да стигнат до победата.

След три равностойни мача между двата тима в групата, спечелени минимално от Монтана, този път гостите не успяха да излязат краен победител.

Пътуването от Черна гора и участието във Финалната четворка на Адриатическата лига се отрази на монтанчанки и те така и не успяха да вземат солидна преднина.

Рилски водеше след началната четвърт с 21:17, но Монтана обърна до почивката и се оттегли с аванс от 36:32.

Второто полувреме започна с най-силната серия за гостите в двубоя, когато поведоха с 10 точки, но отговорът на Рилски бе моментален и третата част завърши при пълен паритет 50:50.

Слабото начало на Монтана в последната част донесе крила за домакините и те успяха да вземат преднина и да я запазят умело до края.

Деница Манолова отново поведе своите със 17 точки и 10 борби, Раня Абурая добави 16, Вероника Джикова се отличи с 14 точки, 9 борби и 5 асистенции, 14 точки и 8 асистенции записа Моника Борисова.

За Монтана 23 реализира Габриела Николова, 15 и 10 борби регистрира Шерийн Съдърланд.