Раковски излезе шести в регион Юг на ББЛ А група

(сн. ББЛ)
23-03-2023 22:12 | BGbasket.com

Раковски се върна на победния път в ББЛ А група. Тимът се изкачи до шестото място във временното класиране в регион Юг кръг преди края на редовния сезон, след като надви Пловдив Мамбас с 81:75 в зала „Иван Симеонов“ в Пазарджик.

Раковски имаше предимство до средата на първата част, но след края й съперникът обърна за 29:24. Преднината на пловдивския тим достигна 8 през втория период, но след силна серия символичните гости обърнаха и на свой ред поведоха с 8, макар на почивката авансът им бе почти минимален – 47:45.

След паузата двата отбора на няколко пъти си разменяха водачеството, но след силни финални минути Раковски измъкна успеха.

Милен Иванчев бе най-резултатен за успеха с 31 точки. Александър Болашиков има 14, с 13 и 9 борби е Георги Караджинов.

За съперника дабъл-дабъл направиха Хайдар Баракат (26 точки и 11 борби) и Дилян Барбов (25 и 10 борби).