Шумен с втори успех навън в рамките на седмицата

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
18-03-2023 21:25 | BGbasket.com

Шумен записа втора поредна победа в НБЛ в рамките на седмицата. Като гост на Берое тимът спечели с резултат 103:98 мач с доста обрати и изравнявания. Успехът е общо пети за тима, който има и 19 загуби, а старозагорци са с актив 11-13. Останалите мачове от 26-ия кръг ще се изиграят след паузата за купата, като в 27-ия на 1-ви април Шумен ще има ново гостуване – на Академик Пловдив, а Берое ще бъде гост на Балкан.

Шумен започна мача добре и пое инициативата в първата част. Тимът поддържаше малка преднина почти до края ѝ, но домакините успяха бързо да обърнат резултата и да поведат с 31:27 след 10 минути игра. Много високата резултатност на домакините се запази през втория период, което доведе до увеличаване на аванса им. Той стана двуцифрен, а на почивката тимът имаше комфорт при резултат 62:51.

Берое остана напред в началото на третата част, но в средата ѝ съперникът започна силна серия, която стигна до 15:2, за да поведе на свой ред в резултата. След 30 минути шуменци бяха напред при 85:81. До края резултатността и на двата отбора спадна, а статуквото се запази в полза на Шумен, който спечели втора поредна трудна победа като гост в рамките на седмицата след успеха си в срещу Черно море Тича във Варна.

Ишмаел Ел-Амин избухна с 42 точки, 8 асистенции и 7 борби за победителите, 18 вкара Георги Кендеров, а с дабъл дабъл завършиха Рей Идову - 14 точки и 10 борби и Маркъс Гилбърт - 13 точки и 10 борби.

За Берое най-резултатен с 26 точки бе Александър Тодорович, 16 отбеляза Келси Барлоу, а по 13 - Роберт Георгиев и Дариъс Хол.