Черноморец не прости и на Рилски и продължава да громи

15-03-2023 20:50 | BGbasket.com

Черноморец е в силна серия и дори лидерът във временното класиране не успя да го спре. Бургазлии записаха осмата си поредна победа, при това като гости на самоковци с резултат 87:72 в мач от 25-ия кръг на НБЛ. Силна защита през второто полувреме позволи на Черноморец да поведе и да затвори мача в своя полза. До момента тимът е с 14 победи и 9 загуби и все по-близо до тройката на класирането. Самоковци, които претърпяха първа домакинска загуба в НБЛ от миналогодишните плейофи насам, продължават да са еднолично първи с 21-2. В следващия кръг Рилски посреща ЦСКА, а ЧерноморецСпартак Плевен.

Цялото първо полувреме премина изключително равностойно, с малки разлики и смени на водачеството. Малко преди почивката домакините поведоха с 8 точки, но силна серия изведе Черноморец с точка напред в средата на срещата – 48:47.

Равностойната игра се запази до края на третия период, когато гостите успяха да натрупат пет точки аванс, а в началото на последния направиха серия от 13:0, за да дръпнат далеч напред. Рилецо така и не успя да намали разликата до края и загуби.

Черноморец категорично спечели борбата – 53:34 и имаше по-добър процент в стрелбата от игра.

Капитанът Георги Боянов записа 30 точки и 8 борби за победителите, 20 вкара Джордан Тъкър, а с 14 и 8 асистенции приключи Мунис Туту.

За Рилски Брандън Рандълф записа 16 точки, 8 асистенции и 6 борби, а по 13 вкараха Димаджио Уигинс (12 борби) и Чавдар Костов (6 асистенции).