Олимпиакос смаза Байерн за 20-а победа в Евролигата

09-03-2023 22:46 | BGbasket.com

Олимпиакос записа една от най-изразителните си победи за сезона, на свой терен срещу Байерн Мюнхен със 102:74 и така взе 20-ти успех в челото на таблицата.

Само 20 минути бяха достатъчни на Александър Везенков да запише 18 точки и 4 борби и да е най-резултатен за успеха.

Българинът даде ударното начало за своите с 10 от първите 20 точки за Олимпиакос, а разликата стана двуцифрена още в стартовия период. До почивката гърците вече водеха с 55:35 и второто полувреме остана да оформи резултата.

Байерн спечели с малко третата част, но след това в последната реализира едва 9 точки и така се стигна до разгромното поражение.

Исак Бонга вкара 16 за гостите, а Шакил МакКисик добави 15 за Олимпиакос.

Дий Бост вкара 10 точки за АСВЕЛ Вильорбан при гостуването на Жалгирис в Литва, но френският тим загуби с 67:85.