Победи за 16-годишните на БУБА и Тунджа в Европа

(сн. facebook.com/eyblofficial)
19-02-2023 10:49 | БТА

Победи постигнаха българските отбори, участващи в Европейската младежка баскетболна лига за 16-годишни момчета в Пардубице (Чехия).

В единствения си мач за деня Тунджа записа първи успех, след като спечели срещу унгарския MAFC с 80:60. Момчетата на Стойо Чолаков отнесоха своя съперник във втората четвърт, като нанизаха 37 точки срещу 15 и това предсрочно им осигури успеха.

С 29 точки, 5 асистенции и 3 отнети топки се отличи Михаил Калинов. С 12 точки се включи Ивелин Динев, а 10 записа Марк Шопов. Отличен мач в защита изигра Георги Димитров, приключил с 5 точки, 11 борби, 5 асистенции, 6 отнети топки и 3 чадъра.

БУБА Баскетбол записа две победи във втория си ден от турнира в Пардубице. Столичани надвиха Интер Братислава с 92:80, като доминираха в първите три четвърти. Най-резултатен за БУБА Баскетбол в мача бе Мартин Александров с 27 точки за повече от 38 минути игра. Ивайло Скрински завърши с 25 точки и 9 асистенции, а с 24 точки и 9 борби се отличи Ивайло Груев.

В късния си мач БУБА надви и унгарския MAFC с 91:76.

Александров отново беше най-резултатен с 21 точки и 9 борби. 20 добави Ивайло Скрински, а 19 Мартин Георгиев. Груев се включи с 13 точки.