Берое продължава без загуба в А група и след дерби №4 с Монтана

18-02-2023 19:39 | BGbasket.com

Берое Стара Загора продължава без загуба от началото на сезона в женската А група. Тимът спечели и четвъртото дерби с Монтана 2003, побеждавайки го тази вечер на негов терен със 79:47.

Победата бе четвърта поредна в Първата тройка за шампиона, докато днешният му опонент остава втори с баланс 2-2.

Баскетболистките на Таня Гатева имаха предимство почти през цялата първа четвърт, но без да поведат с повече от 5-6 точки и след края й бяха напред с 22:18. Те развалиха мерника си през втория период, но повече от девет минути Монтана 2003 не успяваше да се разпише. Единственият кош за домакините бе тройка на Габриела Ангелова 32 секунди преди почивката, което в комбинация с многото им грешки, на почивката Берое Стара Загора водеше с 36:21.

Монтана 2003 свали разликата на 10 малко след подновяването на играта, но веднага след това гостите отново започнаха да трупат аванс и преди последната част се откъсна с 59:34. До края преднината на Берое мина границата и от 30 точки, като тимът спечели без проблеми.

Домакините отстъпваха сериозно в подкошието, като освен това изпълниха по-малко наказателни удари и направиха почти двойно повече грешки – 33 срещу 17.

По 19 точки за победителите отбелязаха Теодора Динева (7 борби) и Сиара Ростен (11 борби). Радостина Христова се отчете със 17 точки, 6 борби и 7 откраднати топки, а Цветомира Наумова добави 13 точки.

За Монтана с дабъл-дабъл завършиха Шерийн Съдърланд (11 точки и 10 борби) и Александра Петрова (11 точки и 10 борби).