Берое удари Левски и спря лошата си серия

04-02-2023 20:38 | BGbasket.com

Берое записа ценна победа на домакин срещу отбор от топ 3 на временното класиране в НБЛ – Левски с резултат 78:71. В много интересен мач, преминал през няколко обрата, старозагорци играха стабилно и вкараха наказателните си удари в края, за да удържат победата. Те са с 8 победи и 10 загуби до момента и са в средата на класирането, а днешният им съперник е с 10-7 и може да бъде настигнат по брой победи още в този кръг от Спартак и ЦСКА. За Берое предстои почивка в следващия междинен кръг на 8 февруари, а Левски ще посрещне Академик Пловдив.

Гостите започнаха мача по-силно и бяха напред през първите няколко минути, но Берое успя бързо да навакса изоставането си и да изравни резултата до края на откриващата част за 22:22. Отлична серия от 14:2 за Левски през втория период отново откъсна отбора напред, този път с двуцифрена разлика, която се запази такава до почивката – 44:34.

Страхотна защита през третата част за старозагорци лимитира „сините“ до едва 7 точки през нея, което им позволи да настигнат съперника си и да обърнат резултата за 54:51 след 30 минути. Разликата стигна до 8 точки в началото на последната десетка, но Левски бързо успя да я стопи и след игра кош за кош се стигна до няколко обрата. Александър Тодорович бе фаулиран в две поредни атаки и вкара четири от общо пет изпълнени наказателни удара, с което изведе Берое напред при 74:69. След пропуск на гостите Дариъс Хол вкара два наказателни, Златин Георгиев върна един кош, а Хол оформи крайния резултат отново от наказателната линия.

Дариъс Хол записа 24 точки и 8 борби за победителите, Келси Барлоу добави 19 точки плюс 7 борби и 6 асистенции за успеха, а дабъл дабъл от 15 точки и 10 борби направи Александър Тодорович.

За Левски Златин Георгиев регистрира 19 точки и 9 борби, 18 отбеляза Асен Великов, а с 16 плюс 7 асистенции и 6 борби се отчете Лъчезар Димитров. Тимът бе в състав от едва десетима баскетболисти, от които на практика седем играха в мача.