Левски без шанс срещу Апоел Беер Шева в Балканската лига

(сн. BGbasket.com)
26-01-2023 19:11 | BGbasket.com

Левски не успя да се противопостави по никакъв начин на израелския Апоел Беер Шева в мач от Балканската лига и регистрира пето поражение в турнира с 66:86.

Левски игра без Асен Великов, с идеята да даде повече възможности на юношите на тима в двубоя.

Първите минути бяха за Левски, след като гостите излязоха с доста необичайна петица за началото. Апоел си съвзе бързо и с няколко тройки на Хоакин Цухман се откъснаха напред. И домакините също бързо вкараха в ротацията най-младите, което позволи на израелския състав да се откъсне сериозно в края на първата част.

Апоел продължи да ниже тройки, а разликата растеше до 24:12 в края на първата четвърт, и сред серия от 16-0 на старта на втората мина 20 точки и почти стигна до 30.

Левски не можа да намери път към коша на съперника цели 7 минути, като след това се разписа за 1 точка от фаул линията. Едва в последните секунди от втората част, "сините" вкараха кош от игра, а в тези 10 минути всяка интрига приключи. Апоел се оттегли на почивката с повече от комфортен аванс от 45:18.

Гостите освен тройките, имаха сериозна доминация и под коша, където вкараха почти двойно повече точки за едно полувреме. Апоел като отбор и с повече опит успя да се възползва по-добре и от грешките на Левски.

Макар вече да бе късно за обрат, Левски заигра добре в нападение в третата част и за 6 минути вкара повече отколкото за цялото първо полувреме. Домакините намалиха пасива си под 20, но не за дълго, и Апоел поддържаше отлично предимство.

Краят на третият период дойде при 64:41 без много още като интрига, но Левски показа желание в частта и го доигра така.

В последните минути домакините играха почти изцяло с юношеска формация и така завършиха двубоя при резултат 66:86.

14 точки и единствен с двуцифрен актив отчете Златин Георгиев, 9 вкараха Мартин Петров и Джон Флорвиъс.