Милуоки вкара 150 точки в коша на Детройт, Орландо попречи на Бостън за десетия успех

24-01-2023 10:23 | BGbasket.com

Милуоки Бъкс победи със 150:130 домакина Детройт Пистънс при завръщането в игра след лечение на контузии на Янис Андетокунбо и Крис Мидълтън.

Андетокумбо, който пропусна пет поредни мача на "елените", реализира общо 29 точки в мача, като 20 от тях дойдоха още в първата четвърт, която Милуоки спечели с 49:24.

Брук Лопес добави още 21 точки за победителите, а с по 18 се отличиха Боби Портис и Джевон Картър. Мидълтън пък завърши с 8 точки за 15 минути игра в първия си мач през сезона.

За Детройт хърватският ветеран Боян Богданович вкара 33 точки, а новобранецът Джейлън Дърън завърши с рекордните в кариерата си 23 точки.

Паоло Банкеро вкара 23 точки за победата на Орландо Меджик със 113:98 над лидера в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация Бостън Селтикс.

За "магьосниците" това бе едва 18-а победа в 47 мача през сезона, но с нея те попречиха на "келтите" постигнат десетия си пореден успех. Въпреки поражението Бостън остава начело в класирането в цялата лига с показатели от 35 победи и 13 поражения.

Центърът Вендел Картър-младши вкара 21 точки за победителите, с 18 завърши Коул Антъни, а Джонатан Айзък, който изигра първия си двубой след повече от две години лечение на контузия в коляното, приключи с 10 точки за 9 минути на терена.