Академик удържа Шумен за пет поред

18-01-2023 20:35 | BGbasket.com

Академик Пловдив продължи победната си серия в НБЛ до пет поредни успеха. Като гости на Шумен пловдивчани се наложиха с резултат 78:72 и вече имат 6 победи и 9 загуби. Днешният им съперник остава в дъното на класирането с актив 3-12. В следващия кръг Академик почива, а Шумен гостува на Ямбол.

Домакините започнаха мача отлично – със серия от 14:3 и запазиха комфортна преднина до края на първата част з 20:8. Академик обаче върна отличен втори период и успя малко по малко да стопи дефицита си, за да обърне резултата за 35:34 на почивката.

След много равностойна трета четвърт, преминала с игра кош за кош и минимална разлика за гостите, статуквото се запази за резултат 55:53. Крехкият аванс на Академик се запази до три минути преди края на срещата, когато се стигна до равенство при 64:64. Отлично включване на Тайлър Криймър и Джейлън Минет изведе Академик напред и след размяна на нарушения в края гостите удържаха победата.

По 15 точки за победителите записаха Джейлън Минет (5 борби) и Томислав Минков (8 борби), а капитанът Васил Бачев вкара 12. С 11 точки се отчете Николай Николов.

За Шумен най-резултатен с 19 точки бе Ишмаел Ел-Амин, Георги Кендеров регистрира 16 точки и 8 борби, а 14 и 11 борби – Рей Идову.